Përditësimi i modës së zyrës: Një ekuilibër i stilit dhe komoditetit

Përditësimi i modës së zyrës: Një ekuilibër i stilit dhe komoditetit

Ndërkohë që bluzat apo pantallonat bermuda ishin ndër pjesët e rekomanduara për t’u kombinuar në ambientet zyrtare, xhaketat filluan të mbizotërojnë në pamjet e fundjavës.

Nëse shkoni në zyrë, punoni nga distanca ose takoni klientët dhe kolegët në lëvizje; Një përditësim po vjen në kombinimet tuaja të zyrës këtë sezon! Ju pyesni pse?
Vitin e kaluar, një nga pyetjet më të shpeshta në platformat online ishte “Çfarë të veshësh në zyrë?” dhe “Çfarë të veshësh në një intervistë pune?” Pyetjet ishin ndër 10 më të mirat. Këto pyetje krijuan një trend të veshjeve zyre në kanalet e rrjeteve sociale me sugjerime stilesh të ndryshme. Si të tilla, kombinimet e zyrës morën modën e rrugës dhe u shfaq një tip hibrid që jemi mësuar ta shohim si në rrugë ashtu edhe në zyrë! Ndërkohë që bluzat apo pantallonat bermude ishin ndër pjesët e rekomanduara për t’u kombinuar në ambjentet formale, xhaketat filluan të mbizotërojnë në pamjet e fundjavës. Veçanërisht jelekët dhe fundet laps janë në rrugën e tyre për t’u bërë pjesë kyçe me përditësime të reja.

Pra, ajo ndjek me kuriozitet trendet e modës në zyrë dhe ende pyet veten “Çfarë të vesh në zyrë?”. Nëse po kërkoni një përgjigje për pyetjen, jeni në vendin e duhur. Ne kemi bashkuar 5 tendencat aktuale të zyrës për ju!
Pantallona të gjera dhe çorape të larta në gju; Fundet laps me bel të lartë ose me prerje asimetrike janë ndër pjesët kryesore që përditësojnë kombinimet e zyrës. Fundet laps, që përshtatin frymën e viteve ’90 me sot me format e tyre të forta dhe detajet e çara të thella përpara, këtë sezon plotësohen me çorape deri tek gjuri. Ju mund ta kompletoni stilin tuaj me elegancën e një bibliotekare me një bluzë apo këmishë në të njëjtën ngjyrë me fundin tuaj. Lërini syzet me kornizë të trashë të shoqërojnë këtë kombinim.

Nga ana tjetër, edhe pse tonet e buta pastel mbeten të njohura këtë sezon, ngjyrat e theksuara dhe të ndezura po gjejnë më shumë hapësirë në zyrë bazuar në përditësimin e ri. Veçanërisht ngjyrat metalike, bluja e kobaltit dhe tonet e gjelbra të gjalla bien në sy në veshjet e zyrës. Antraciti dhe grija mund të themi se janë rivalët e ngjyrave të gjalla që jo vetëm duken profesionale, por edhe lënë një përshtypje energjike dhe dinamike. Bluzet me prerje oversize, pulovra të thurura dhe pantallona palazzo janë ndër kombinimet më të njohura të zyrës ku dominon ngjyra gri!

Bluze me prerje oversize, pulovra të thurura dhe pantallona palazzo janë ndër kombinimet më të njohura të zyrës ku dominon ngjyra gri!

Bëni një ndryshim me detajet asimetrike; Jelekët dhe pulovrat janë ndër artikujt e domosdoshëm të trendit të zyrës. Sidomos për muajt e dimrit, jelekët e trashë të thurura përshtaten lehtësisht me fundet laps dhe pantallonat palazzo. Xhupat me jakë polo, nga ana tjetër, janë një alternativë për veshjet e thurura me tonet e tyre bezhë dhe ekru, të quajtura e bardha e dimrit.
Fundet, bluzat apo xhaketat me prerje asimetrike ju ndihmojnë gjithashtu të largoheni nga e zakonshmja dhe të bini në sy në zyrë. Duke zgjedhur modelet e jelekëve, të cilët prej disa sezonesh janë ndër më të preferuarit, me jaka të ndryshme apo forma asimetrike, mund ta përshtatni lehtësisht këtë trend me kombinimet tuaja të përditshme, në zyrë apo në shkollë.

Ato me vata shpatullash janë mes nesh!; Këmisha me jakë të gjera me majë shquhen gjithashtu si mënyra më praktike për të përditësuar modën e zyrës. Ju mund të vishni këmisha të mbushura me mëngë të gjata ose nën pulovrën tuaj me model diamanti ose nën xhaketa të thurura. Sigurohuni që do të shfaqni një qëndrim stili të sigurt, por të rehatshëm dhe të qartë.
Format gjeometrike dhe modelet etnike do të jenë një nga elementët që i shtojnë dinamizëm look-ut tuaj kur zgjidhni një këmishë apo bluzë. Modele që nuk i lodhin sytë dhe përgjithësisht gjenden në ngjyra të kundërta; Do t’i shtojë një atmosferë të sofistikuar siluetës suaj me forma lulesh të paqarta dhe forma gjeometrike abstrakte. Nga ana tjetër, nëse nuk mund të hiqni dorë nga veshjet e përjetshme me stampa zebra dhe leopardi, mund ta përfshini këtë dashuri në kombinimin tuaj të zyrës me shalle.

Ju mund të vishni këmisha të mbushura me mëngë të gjata ose nën pulovrën tuaj me model diamanti ose nën xhaketa të thurura. Sigurohuni që të shfaqni një qëndrim stili të sigurt, por të rehatshëm dhe të qartë.

Komoditeti është i domosdoshëm; Pavarësisht të gjitha përditësimeve të reja, pjesët që përshkojnë modën e zyrës dhe veshjet e përditshme nuk largohen nga elementi i rehatisë. Pëlhurat fleksibël, prerjet moderne dhe përvoja e rehatshme e veshjeve janë ndër gjërat e domosdoshme të modës së zyrës. Detajet elastike të belit, pantallonat me këmbë të gjera dhe bluzat me prerje të relaksuar kombinojnë elegancën dhe komoditetin në veshjet e zyrës. Mos hezitoni t’i kombinoni pantallonat tuaja të prera në karotë me bluza me ngjyra ose këmisha me kontrast me ngjyra ose me vija!

Në emër të fuqisë së aksesorëve; Bizhuteritë e mëdha dhe me shkëlqim kanë qenë në axhendën tonë prej kohësh. Vathët me rrathë të trashë dhe gjerdanët me zinxhirë të mëdhenj, të cilët u përhapën edhe në modën e zyrës, janë përgjigja e pyetjes “çfarë të veshësh në zyrë?” Kjo mund të jetë përgjigja më e qartë për pyetjen. Veç kësaj, këtë sezon tërheqin vëmendjen vathët e mëdhenj dhe byzylykët e njëpasnjëshëm. Bizhuteritë me ngjyrë argjendi ose ari që zgjidhni sipas shijes tuaj do të integrohen me stil në çdo kombinim.
Ju gjithashtu mund t’i kurorëzoni kombinimet tuaja me rripa të mëdhenj me pamje lëkure dhe t’i shtoni stilit tuaj një atmosferë retro me modele çanta bowler që kanë fund të rrumbullakët ose ovale dhe sipër të sheshtë.
Ka opsione të panumërta në koleksionin e veshjeve të zyrës së grave Koton që i përshtaten çdo stili. Ripërcaktoni stilin tuaj me kombinime të modës me Koton!